انواع صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی یک رایانه کوچک می باشد که دارای نرم افزار فروشگاهی است. این دستگاه جهت ثبت اطلاعات خرید و فروش، موجودی کالا و نگهداری هزینه کاربرد دارد. در بعضی از واحدهای شغلی جهت تسربع انجام کارها و مدیریت بهتر به همراه این دستگاه از بارکد خوان، چاپگر فیش و کشوی پول استفاده می شود.

بهتر است بدانید که صندوق فروشگاهی را با نام POS فروشگاهی هم می شناسند. این دستگاه در پایانه های فروش فروشگاه ها استفاده می شود. بنابراین وجود این دستگاه جهت مدیریت خرید، فروش، موجودی کالا، هزینه، ارائه آمار مشخص، تسریع فروش، بهبود روند فروش و صدور الکترونیکی فاکتور فروش ضروری است.

از آن جا که امروزه تمایل خرید مردم از هایپر مارکت ها افزایش یافته است، وجود این دستگاه در فروشگاه های زنجیره ای یا هایپر مارکت ها امری واجب محسوب می شود. اکثر مردم به هنگام خروج از فروشگاه ها می توانند این صندوق مکانیزه و مدرن را مشاهده کنند.

از مزایای استفاده از این دستگاه می توان به مانع از اتلاف انرژی پرسنل و فروشندگان، کاهش هزینه ها و بهبود وضعیت کسب و کار اشاره کرد. ذکر این موضوع خارج از لطف نیست که کاربری سریع و راحت این سامانه در نهایت سبب افزایش فروش می شود. این صندوق ها علاوه بر کنترل فعالیت مالی فروشگاه می توانند انبار و فروش محصولات را هم سر و سامان دهند.

انواع صندوق های فروشگاهی

شاید بد نباشد بدانید که صندوق فروشگاهی در مدل و سخت افزارهای متفاوتی در بازار موجود هستند. بنابراین متقاضیان برحسب نیاز خود می توانند یکی از انواع مدل های این دستگاه را انتخاب کنند. دو نوع از این دستگاه (صندوق های دارای سیستم عامل، صندوق های از پیش برنامه ریزی شده) در بازار موجود می باشد. صندوق های دارای

سیستم عامل: این صندوق در واقع یک رایانه با مشخصات و ویژگی های صنعتی است. بنابراین جهت استفاده از دستگاه وجود یک نرم افزار مرتبط با کسب و کار ضروری می باشد که باید بر روی آن نصب شود.

صندوق های از پیش برنامه ریزی شده: همانطور که از نام این صندوق ها پیداست دارای عملکردهایی از پیش تعیین شده هستند. شاید بد نباشد بدانید که انعطاف پذیری این دستگاه ها بسیار کمتر است. زیرا نمی توان امکانات خاصی را به آن ها اضافه کرد. این صندوق ها تنها قادر هستند عملیاتی که توسط شرکت سازنده بر روی آن ها برنامه ریزی شده است را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *