دستگاههای تست ارز و نوع عملکرد آنها

دستگاه تست ارز

دستگاههای تست ارز و نوع عملکرد آنها موضوعی است که قصد داریم در این بخش به صورت مختصر و مفید مورد بررسی قرار دهیم. از این دستگاهها می توانید در مراکز مختلف فروشگاهها، ادارات، بانک ها و غیره استفاده کنید.

دستگاههای تست ارز و نوع عملکرد آنها

این دستگاه ها به دو صورت اتوماتیک و دستی عملکرد خود را انجام می دهند. رایج ترین نوع تشخیص در این دستگاهها استفاده از نورهای ماوراء بنفش، لامپ سفید، مغناطیس و مادون قرمز برای تعیین اصالت اسکناسها می باشد.

علاوه بر استفاده از نورهای مختلف، دستگاههای جدید از سنسورهای مختلفی برای ضبط شماره سریال استفاده می کنند. شماره سریال های ضبط شده به صورت مستقیم به رایانه ‌های مرکزی منتقل شده تا اسکناسهای جعلی را از اصلی تشخیص دهد.

دیگر ویژگی های دستگاههای تست ارز

در بخش بالا دستگاههای تست ارز و نوع عملکرد آنها آشنا شدید، اما بهتر است بدانید خرید این دستگاه علاوه بر تشخیص اسکناس چه مزیتهای دیگری برای شما به دنبال دارد.

سرعت مناسب شمارش یکی از مزایای خرید این دستگاهها می باشد که شما را از شمارش دستی اسکناس‌ها بی‌نیاز کرده و سرعت شما را افزایش می دهد.

بسیاری از دستگاههای تست ارز به شما امکان ذخیره شمارشهای روزانه را در کامپیوتر می دهد. بنابراین در پایان روز نیازی به انجام محاسبات و حساب کتاب جداگانه ندارید. دستگاههای تست ارز وزن و ابعاد بسیار مناسبی داشته و به راحتی می توانید آنها را جابه جا کنید.

دستگاههای تست اسکناس در مدل های مختلف از دو منبع تغذیه، باطری یا هر دو استفاده می کنند. شما می توانید با توجه به نیاز خود دستگاه مناسب را تهیه کنید دستگاه تست اسکناس هنگام رسیدن به اسکناس جعلی با پخش آلارم به شما هشدار داده و شمارش را متوقف می کند. این مسئله دقت کار را تا حد بسیار زیادی بالا خواهد برد.

بسیاری از دستگاههای تست اسکناس دارای قابلیت خاموش شدن خودکار هنگام عدم استفاده هستند. این مسئله باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

در بسیاری از دستگاههایی که فرآیند تشخیص ارز به صورت دستی انجام می شود، یک ذره بین بسیار قوی قرار داده شده است تا افراد بتوانند با دقت بیشتری اسکناسها را مورد بررسی قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *