عوامل موثر در کیفیت چاپ پرینتر

پرینتر

پرینتر یا چاپگر، جزء تجهیزات جانبی کامپیوتر است. استفاده از این دستگاه در همه جا کاربرد دارد. بنابراین اکثر افراد برای یک بار هم که شده ممکن است با این دستگاه سر و کار پیدا کرده باشند. شاید بد نباشد بدانید که کیفیت چاپ دستگاه از ویژگی های بسیار مهم آن به شمار می آید.

عوامل موثر در کیفیت چاپ پرینتر

در اینجا قصد داریم عوامل موثر در کیفیت چاپ پرینتر را برای شما توضیح دهیم. با رعایت این نکات می توانید از چاپی عمیق و زنده بهره مند شوید.

تمیز کردن پرینتر: شاید بد نباشد بدانید که گرد و غبار موجود بر روی تونر، هد و کارتریج دستگاه کیفیت چاپ را کاهش خواهد داد. بنابراین در صورتی که قطعات دستگاه را به طور منظم پاک کنید از کاهش کیفیت چاپ جلوگیری خواهید کرد.

قرار دادن کارتریج در جای صحیح: در صورتی که به کارتریج پرینتر نیازی ندارید بهتر است آن را در یک بسته بندی مناسب نگهداری کنید زیرا تونر کارتریج ممکن است دچار صدمه و آلودگی شود.

از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید: حتی الامکان سعی کنید از تصویری که dpi بیشتری دارد استفاده کنید.

تنظیمات وضوح تصویر را در پرینتر و اپلیکیشن در بالاترین سطح ممکن قرار دهید: تنظیماتی که به وضوح تصویر مربوط می باشد را در محدوده 72 تا 2400 قرار دهید. زیرا هر چه مقدار dpi تصویر بیشتر باشد، کیفیت چاپ بیشتر خواهد شد.

کاغذ باید با دستگاه تناسب داشته باشد: ذکر این موضوع خارج از لطف نیست که ضخامت، جنس و کیفیت کاغذ در کیفیت چاپ بسیار موثر می باشد. برای مثال چاپگر های لیزری نسبت به ضخامت کاغذ حساس هستند. در صورتی که از کاغذ ضخیم استفاده کنید، کیفیت و شفافیت فایل چاپ شده را کاهش خواهید داد.

سرعت چاپ را تنظیم کنید: بهترین محدوده سرعت چاپ بین 5 تا 20 برگ در هر دقیقه است.

دستگاه را در جای بسیار گرم قرار ندهید: بهتر است دستگاه را نزدیک وسایلی از قبیل کیس کامپیوتر، مانیتورهای CTR و وسایلی که تولید گرما دارند قرار ندهید. زیرا گرمای زیاد باعث کاهش کیفیت چاپ خواهد شد.

دستگاه را در جای خشک قرار دهید: بهترین مکان جهت نگهداری این وسیله جای خشک و خنک است.

بروزرسانی نرم افزارهای پرینتر: نسخه فریمور و درایور دستگاه را بروزرسانی کنید زیرا بروزرسانی فریمور تاثیر چشمگیری بر روی کیفیت چاپ دستگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *