پرینترهای چاپ کارت پی وی سی

پرینترهای چاپ کارت پی وی سی

پرینترهای چاپ کارت پی وی سی نوع دیگری از چاپگرها می باشند که جهت چاپ بر روی کارت های پلاستیکی کاربرد دارند. شاید بد نباشد بدانید که امروزه به دلیل اهمیت کارت شناسایی و طول عمر و ماندگاری این کارت ها استفاده از پرینترها بسیار رایج شده است. همچنین با پیشرفت تکنولوژی این پرینترها همانند […]

دستگاههای تست ارز و نوع عملکرد آنها

دستگاه تست ارز

دستگاههای تست ارز و نوع عملکرد آنها موضوعی است که قصد داریم در این بخش به صورت مختصر و مفید مورد بررسی قرار دهیم. از این دستگاهها می توانید در مراکز مختلف فروشگاهها، ادارات، بانک ها و غیره استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز برای یک صندوق فروشگاهی

وسایل مورد نیاز برای یک صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی وسیله ای است که برای ثبت اطلاعات میزان خرید و فروش روزانه، ثبت اطلاعات هزینه ها و موجودی کالا، صدور دیجیتال فاکتور و غیره را در محیط های فروشگاهی و کاری توسط صاحبان مشاغل مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی یک رایانه کوچک می باشد که دارای نرم افزار فروشگاهی است. این دستگاه جهت ثبت اطلاعات خرید و فروش، موجودی کالا و نگهداری هزینه کاربرد دارد. در بعضی از واحدهای شغلی جهت تسربع انجام کارها و مدیریت بهتر به همراه این دستگاه از بارکد خوان، چاپگر فیش و کشوی پول استفاده می شود.

دستگاه پرس کارت گرم و سرد

دستگاه پرس کارت گرم و سرد

دستگاه پرس کارت که با نام دستگاه لمینت نیز شناخته می شود، به منظور حفظ کار های چاپی از چین و چروک، لک، آفتاب سوختگی، سیاه شدگی و رنگ پریدگی صورت می پذیرد. توجه داشته باشید که لمینت یا همان پرس کارت نوعی از چاپ محسوب نمی شود و بیشتر برای بالابردن استقامت و طول […]

دستگاه های صحافی

دستگاه های صحافی

دستگاه های صحافی با پیشرفت تکنولوژی پدیدار شدند و باعث تغییر و تحول بسیاری در صنعت چاپ هستند. صحافی، هنری دیرینه است که پیشینیان ما برای حفظ و حراست از نسخ قدیمی و ارزشمند خود به آن رو می آوردند. افرادی که در قدیم به صحافی مشغول بودند، افرادی بسیار هنرمند و چیره دستی را […]

عوامل موثر در کیفیت چاپ پرینتر

پرینتر

پرینتر یا چاپگر، جزء تجهیزات جانبی کامپیوتر است. استفاده از این دستگاه در همه جا کاربرد دارد. بنابراین اکثر افراد برای یک بار هم که شده ممکن است با این دستگاه سر و کار پیدا کرده باشند. شاید بد نباشد بدانید که کیفیت چاپ دستگاه از ویژگی های بسیار مهم آن به شمار می آید.

شارژ کارتریج و انواع آن

کارتریج

کارتریج پرینتر، یک وسیله جهت تامین جوهر یا رنگ پرینتر است. بعد از اینکه مدتی از کارکردن پرینتر بگذرد ممکن است پودر یا جوهر دستگاه تمام شود. در این لحظه شما می توانید دو کار را انجام دهید. شما می توانید این وسیله را کامل عوض یا آن را دوباره شارژ نمایید.

انواع بارکد خوان و نوع عملکرد آنها (نوری و لیزری)

بارکد خوان

بارکد خوان یک وسیله الکتریکی بسیار پرکاربرد در فروشگاه ها است. این دستگاه بارکد روی محصول را اسکن و سپس اطلاعات دقیق کالا را در سیستم نمایش می دهد. این دستگاه از منبع نورانی، لنز، کاندکتور عکس و رمز گشا تشکیل شده است.