وسایل مورد نیاز برای یک صندوق فروشگاهی

وسایل مورد نیاز برای یک صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی وسیله ای است که برای ثبت اطلاعات میزان خرید و فروش روزانه، ثبت اطلاعات هزینه ها و موجودی کالا، صدور دیجیتال فاکتور و غیره را در محیط های فروشگاهی و کاری توسط صاحبان مشاغل مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

بخش ‌های مختلف صندوق فروشگاهی

صندوق های فروشگاهی در مدل های مختلف از بخش های یکسان و مشابهی شامل موارد زیر تشکیل شده اند:

کامپیوتر

اصلی ترین بخش صندوق های فروشگاهی را سی پی یو یا کامپیوتر تشکیل می دهد. این کامپیوتر مانند تمامی کامپیوترها دارای یک سیستم عامل بوده و نرم افزار صندوق های فروشگاهی روی آن اجرا می شود.

صفحه نمایش در صندوق فروشگاهی

بخش دیگری از تمامی صندوق ها یک صفحه نمایش برای نشان دادن مبلغ پرداختی و مجموعه تراکنش ها به مشتری می باشد. در موارد پیشرفته تر می توان برای نمایش تبلیغات و یا پیام‌ های سفارش به مشتریان نیز از این صفحه نمایش استفاده کرد.

صندوق پول

صندوق پول بخش اصلی دیگر از انواع مختلف صندوق های فروشگاهی است که رسید خرید با کارت های بانکی، پول و دیگر پرونده های لازم قانونی را در خود نگهداری می کند. معمولاً درب این قسمت به وسیله یک سیگنال از پرینتر یا کامپیوتر به صورت خودکار باز می شود.

مانیتور یا صفحه نمایش لمسی

بسیاری از خرده فروشان می توانند از مانیتورهای LCD یا CRT برای نمایش اطلاعات در مقیاس بزرگتر استفاده کنند. علاوه بر مانیتور می توان از یک صفحه نمایش لمسی استفاده کرد. این صفحه نمایش به طور همزمان جایگزین موس و صفحه کلید شده و فضای کمتری اشغال می کند.

فیش پرینتر

بعد از خرید توسط مشتری خدمات ارائه شده و رسیدگی کالاها باید چاپ شده و در اختیار مشتری قرار بگیرد. یکی دیگر از بخش های اصلی صندوق ها فیش پرینتر می باشد.

بارکد اسکنر بارکد اسکنر اعداد و خطوط مختلف روی کالاها را خوانده اطلاعات آن را تجزیه و تحلیل کرده و به کامپیوتر ارسال می کند استفاده از این وسیله در صندوق های فروشگاهی باعث صرفه جویی در وقت می شود.

جز مهم دیگر از صندوق ها کیبورد می باشد. در صورتی که صندوق شما صفحه نمایش لمسی ندارد می توانید یکی از ۱۰۰ مدل صفحه کلید های موجود در بازار را برای خود تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *