پرینترهای چاپ کارت پی وی سی

پرینترهای چاپ کارت پی وی سی

پرینترهای چاپ کارت پی وی سی نوع دیگری از چاپگرها می باشند که جهت چاپ بر روی کارت های پلاستیکی کاربرد دارند. شاید بد نباشد بدانید که امروزه به دلیل اهمیت کارت شناسایی و طول عمر و ماندگاری این کارت ها استفاده از پرینترها بسیار رایج شده است. همچنین با پیشرفت تکنولوژی این پرینترها همانند پرینترهای رومیزی در دسترس کاربران قرار دارند. بنابراین افراد عادی می توانند جهت صدور و شخصی سازی کارت های خود ارز این پرینترها استفاده کنند.

از این پرینترها جهت چاپ بر روی کارت های PVC ساده، رنگی، کارت های مغناطیسی، کارت مایفر، دسفایر و … استفاده می شود. همچنین این پرینترها در چاپ کارت های شناسایی، کارت مترو، کارت هدیه، کارت تخفیف، کارت بانکی، کارت هوشمند، کارت گارانتی، کارت تخفیف، کارت باشگاه مشتریان، کارت ویزیت پی وی سی و … کاربرد دارند.

با توجه به کاربرد گسترده این پرینترها نیاز کاربران به این دستگاه افزایش پیدا کرده است. بنابراین این پرینترها در بین کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. این پرینترها برای کاربرانی که چندین بار در سال و به طور مداوم نیاز به چاپ انواع کارت هوشمند دارند بسیار دستگاهی مناسب و پرکاربرد محسوب می شود.

یکی از مزایای این پرینترها این است که با استفاده از آن می توان این کارت ها را کد گذاری و رمز نگاری کرد. یک موضوع مورد توجه دیگر این است که کار کردن با این نوع پرینترها همانند پرینترهای رومیزی می باشد. بنابراین کاربر احتیاجی به دانش و تخصص کافی جهت استفاده از پرینترها را نخواهد داشت. کاربران به راحتی و با استفاده از کارت پی وی سی خام می توانند از پرینترهای چاپ کارت پی وی سی استفاده کنند.

انواع پرینترهای چاپ کارت پی وی سی

پرینترهای چاپ کارت پی وی سی در دو نوع چاپ مستقیم و غیر مستقیم در بازار موجود هستند.

چاپگر چاپ غیر مستقیم: در این نوع از چاپگرها هد دستگاه با کارت تماس مستقیم نخواهد داشت. به این صورت است که تصویر ابتدا بر روی فیلم چاپ می شود. سپس فیلم چاپ شده بر روی کارت منتقل خواهد شد.

چاپگر چاپ مستقیم: همانطور که از نام دستگاه پیداست هد دستگاه به صورت مستقیم با کارت تماس دارد. بنابراین تصویر به صورت مستقیم بر روی کارت چاپ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *